Ładowanie
Poniedziałek - Piątek

8:00 - 17:00

Sobota

8:00 - 14:00

Skontaktuj się z nami

biuro@autoserwis-hynka.pl

UMÓW WIZYTĘ W SERWISIE +48 503 017 821

Kto produkuje części do twojego samochodu?

Project Details Image

Zamiennik jak oryginał?

Podczas eksploatacji samochodu niejednokrotnie stajemy przed koniecznością zakupu części zamiennych. Zastanawiamy się wtedy, czy zdecydować się na podzespoły oryginalne, czy też wybrać tańsze zamienniki. Mimo że różnica w cenie pomaga podjąć decyzję, to jednak czasem nie chcemy rezygnować z jakości, jaką oferują części oryginalne. W wielu przypadkach możemy osiągnąć kompromis, dzięki któremu – nie wydając fortuny – będziemy mogli skorzystać z części najwyższej jakości.

Zamiennik lepszy od oryginału? To możliwe!

Zakup części oryginalnych ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niektórzy nie uznają innych części niż te oferowane przez ASO. Inni znowu uważają, że bez sensu jest płacić niebagatelne kwoty za coś, co można kupić znacznie taniej, nie tracąc przy tym aż tak wiele na jakości. Każda z tych opinii ma swoje racje, jednak w każdej sytuacji należy kierować się rozsądkiem. Zamienniki są bardzo dobrą alternatywą dla części oryginalnych, ale tutaj nie powinniśmy zwracać uwagi tylko na cenę. Najtańsze podzespoły przeważnie będą kiepskiej jakości. Natomiast markowe zamienniki w wielu przypadkach nie ustępują jakością częściom oryginalnym, a zdarza się nawet, że są od nich lepsze, ponieważ nie posiadają wad konstrukcyjnych, które zdarzają się szczególnie na początkowym etapie produkcji danego modelu.

Project Details Image
Project Details Image
Project Details Image

Gdy zamiennik okazuje się oryginałem

Jeśli zależy nam wyłącznie na oryginalnych częściach, istnieje sposób, aby nabyć je o wiele taniej. Autoryzowane serwisy nakładają bardzo wysokie marże na oferowane przez siebie produkty. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zdecydowana większość podzespołów dostarczanych na pierwszy montaż wytwarzana jest przez producentów niezależnych. Części oferowane w ASO są dodatkowo firmowane logo producenta samochodu i fakt ten sprawia, że ich cena automatycznie rośnie, nawet o kilka razy. Aby ominąć pośrednika, jakim w tym przypadku jest producent naszego samochodu, możemy nabyć wybrane podzespoły w hurtowniach niezależnych, których marże w porównaniu do ASO są symboliczne. Takie podzespoły sygnowane są logo producenta danej części.

Przykłady części, które dostarczane są na pierwszy montaż przez niezależnych producentów, to: elektronika, oświetlenie, części silnika oraz jego osprzęt, zawieszenie, hamulce oraz układ napędowy. Producenci tych podzespołów to wyspecjalizowane firmy, które posiadają własne centra badawcze i oferują produkty najwyższej jakości. Najwięksi producenci części samochodowych to: Valeo, Bosch, Bremo, Magneti Marelli, TRW Automotive. Pamiętajmy, aby podczas zakupu podać numer seryjny poszukiwanej części, co pozwoli na dobranie podzespołu, który dedykowany jest konkretnie do naszej wersji samochodu.

Testomonial Author

Korzystam z tego serwisu już 23 lata. Zawsze grzecznie, terminowo, profesjonalnie. Gorąco polecam.

Testomonial Author

Bardzo miła i fachowa obsługa. Zawsze jestem zadowolona. Wymiana opon, serwis mechaniczny, wszystko jak należy. Serdecznie polecam.

Marka części
Marka części
Marka części
Marka części
Marka części
Marka części
Logo

Zapewniamy rzetelność i profesjonalizm. Wyjaśniamy i wspólnie ustalamy co dokładnie wymaga naprawy w Państwa samochodzie. Zawsze wspólnie z klientem ustalamy optymalny zakres usług i producentów części które mają być zamontowane w naprawianym samochodzie. Każdy samochód wymaga okresowej obsługi.

+48 503 017 821

biuro@autoserwis-hynka.pl

ul. Hynka 17, 80-465 Gdańsk